WizjaDomu.pl

Tapety w kuchni

Tapety w kuchni wcale nie są ryzykownym pomysłem, jeśli pomyśli się o założeniu takich, które są odporne na uszkodzenia oraz na wodę, a także można wielokrotnie zmywać. Dzięki nim w szybki sposób odświeży się pomieszczenie i nada mu zupełnie nowego wyrazu. Ponadto bogato zdobione tapety z powodzeniem zamaskują nierówne ściany oraz nie będą przyciągały kurzu. Jakie więc rodzaje tapet wybrać?

źródło zdjęcia: e-mieszkanie.pl

W kuchni sprawdzi się na pewno ta wykonana z winylu. Miękka i miła w dotyku tapeta posiada grubą warstwę wierzchnią, którą można zmywać. Do tego można być pewnym, że trudno będzie ją uszkodzić. Tapety tego typu są również łatwo dostępne. Można na przykład kupić je tutaj.

Inną możliwością jest założenie tapety z włókna szklanego. Po jej ułożeniu maluje się ją farbą. W zależności od tego jakiej się użyje ściana może być wodoodporna. Można być jednak pewnym, że farba wniknie w tapetę i będzie wyglądała jakby była z tkaniny. Poza tym taką powierzchnię trudno uszkodzić i można ją wielokrotnie zmywać.

źródło zdjęcia: e-mieszkanie.pl

Typu Rauhfazer to z kolei tapety papierowe, do których dodaje się wiórki drewna. Co ciekawe faktura rolek przypomina rozsypane ziarna zbóż. Są bardzo trwałe i odporne na wilgoć, środki chemiczne i wszelkie otarcia.

Można też użyć tapet flizelinowych zrobionych z połączenia masy papierowej oraz włókien tekstylnych. Również są odporne na uszkodzenia, a do tego łatwo się je nakłada. Nie kurczą się ani nie rozciągają w czasie zakładania. Ponadto można zrywać je na sucho bez obaw, że na ścianie zostaną jakieś jej strzępki.

źródło zdjęcia: e-mieszkanie.pl

źródło: wizjadomu

Tagged on:

Dodaj komentarz