WizjaDomu.pl

Styl retro w łazience

Stylizowana na retro łazienka wyróżniać się będzie klimatem i elegancją. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach, jak i klasycznych wnętrzach. Producenci mebli oraz dodatków udowadniają, że łazienka w stylu retro nie musi być pełna przepychu i posiadać wiele ozdobnych elementów. Wystarczy przemyśleć wystrój i nie przesadzić z ilością przedmiotów retro. Dzięki temu z powodzeniem uzyska się harmonijne i wyjątkowe wnętrze.

źródło zdjęcia: 1st-option.com

Charakterystycznymi elemanami stylu retro są biało-czarne kafelki ułożone w szachownicę, wanny na nóżkach, białe umywalki. Do tego warto dobrać lustra w pozłacanych ramach, boazerie i stylizowane tapety. Całość dopełni retro bateria, sedes z górnopłukiem i meble mające opływowe kształty. Aranżacje uzupełni funkcjonalne drewniane krzesło, które najlepiej pokryć materiałem. Z kolei na ścianach powinny znaleźć się obrazki. W łazience w stylu retro nie może zabraknąć też kwiatów i dodających nastroju lamp oraz świec.

źródło zdjęcia: urzadzamy.pl

Taka łazienka ma być w zasadzie pokojem kąpielowym, dlatego powinna być raczej przestronna. Poza tym w małym pomieszczeniu trudno jest wyeksponować ozdobne elementy. Jeśli już zdecydujemy się na ten styl w małej łazience lepiej skupić się na umieszczeniu w niej tylko charakterystycznych elementów.

Jeśli zależy nam na oszałamiającym efekcie przepychu nadadzą pomieszczeniu meble w wyrazistych kolorach i pozłacane oraz iskrzące się dodatki na przykład w postaci uchwytów. Krwistoczerwona umywalka połączona z praktyczną szafką idealnie wypełni wnętrze i nada mu wyjątkowego charakteru.

źródło zdjęcia: lasaidea.it

źródło: wizjadomu

Tagged on:

Dodaj komentarz