WizjaDomu.pl

Czy opłaca się kupić grzejnik na prąd?

grzejnik elektrycznyKto z nas nie słyszał „ogrzewanie na prąd jest drogie” – praktycznie każdy. Jednak czy jest tak w istocie? Grzejnik na prąd to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji w naszym domu. Nie tylko dlatego, że koszty eksploatacji są niskie, posiada on bowiem funkcje, które chronią nasze wydatki i eliminują niepotrzebne grzanie w domu. Zapraszamy do lektury.

Kto z nas nie słyszał „ogrzewanie na prąd jest drogie” – praktycznie każdy. Jednak czy jest tak w istocie? Grzejnik na prąd to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji w naszym domu. Nie tylko dlatego, że koszty eksploatacji są niskie, posiada on bowiem funkcje, które chronią nasze wydatki i eliminują niepotrzebne grzanie w domu. Zapraszamy do lektury. 

Funkcje

Ogrzewanie elektryczne pozwala na mądre wykorzystanie zasobów i ochronę kosztów. Posiadając grzejnik na prąd z termostatem możemy nie tylko zapewnić sobie spokój i brak konieczności kontroli temperatury, ale także brak zbyt dużego grzania, gdy tylko stracimy z oczu wskaźnik ciepła. 

Sterowanie analogowe posiada między innymi programator tygodniowy, wyżej wymieniony termostat, wykrywanie otwartego okna oraz tryb pracy manualnej. W sterowaniu cyfrowym oprócz tych funkcji, dodatkowo dochodzi nam:

  • TURBO – czyli bardzo szybkie nagrzanie się pomieszczenia do wskazanej temperatury, 
  • NIGHT – automatycznie obniżanie wartości w nocy,
  • CHILD – chroni przed oparzeniem gorącą powierzchnią grzejnika przez dziecko,

Grzejnik na prąd jest również bardziej odpowiedni dla alergików, ze względu na swoją budowę. Większość modeli dostępnych na rynku to gładkie i białe produkty, które umożliwiają szybkie i dokładne czyszczenie ich z kurzu. Wiadomo, że gdy dochodzi do spalania kurzu na grzejniku, ten drażni nasze drogi oddechowe. 

Czy ogrzewanie na prąd jest droższe?

Oczywiście, że nie! Zarówno dzięki funkcji, które automatycznie kontrolują temperaturę, jak i wypełnieniu grzejników specjalnym żelem – olejem, który nagrzewa się szybciej niż woda i dłużej utrzymuje ciepło. Ponadto chronimy środowisko, które nie zanieczyszczamy grzaniem węglem czy drewnem. Warto zainwestować w to nowoczesne rozwiązanie, które daje komfort, chroni środowisko oraz wyręcza nas z kontroli nad ciepłem w domu. 

Gdzie kupić dobry grzejnik na prąd?

Naturalnie w sklepie ze specjalistycznym sprzętem grzewczym lub bezpośrednio u producenta. Zarówno w jednym, jak i drugim miejscu otrzymamy fachowe rady dotyczące użytkowania oraz kosztów. Ponadto jeśli zdecydujemy się na polskiego producenta grzejników, wspieramy nasze rodzime firmy w rozwoju. Ogrzewanie elektryczne w domu to przyszłość, która wcale nie kosztuje więcej od dawnych paliw: węgla. W trosce o środowisko producenci wykorzystują również ekologiczne komponenty i starają się, aby urządzenia pobierały jak najmniej prądu. Już sama zmiana z ogrzewania węglowego na elektryczne pozwoli odetchnąć nam pełną piersią. 

Dodaj komentarz