WizjaDomu.pl

Jak udekorować pokój dziecięcy?

pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy powinien być funkcjonalny, ale i bezpieczny. To właśnie bezpieczeństwo ma największe znaczenie. Dlatego niezwykle ważny jest tutaj wybór odpowiednich mebli, ale nie można też zapomnieć o dekoracjach takich jak ramki dla dzieci. Dzięki nim to pomieszczenie staje się przytulne i nabiera charakteru. To właśnie na ozdobach dzisiaj się skupimy w naszym poradniku.

Ramki dla dzieci – i pokój nabiera kolorów

W żadnym pokoju dziecięcym nie może zabraknąć ramek dla dzieci. Przestrzeń dziecka powinna zapewniać mu komfort, ale jednocześnie odzwierciedlać jego charakter. Oczywiście gdy dziecko jest bardzo małe to rodzice wybierają dodatki, ale wraz z wiekiem dziecko może wprowadzać swoje zmiany. Warto zdecydować się na kolorowe ramki, w których można umieścić zarówno zdjęcia dziecka, jak i jego pierwsze rysunki. Ramki na zdjęcia dla dziecka mogą mieć fantazyjne kształty. Nie muszą być prostokątne, można zdecydować się na takie w kształcie zwierzątek, np. kotka czy pieska, a także ramki w kształcie serca z dołączonym napisem. Świetnie sprawdzają się również łączone ramki na zdjęcia. Dla dziecka jest to okazja, by wspólnie z rodzicami wybrać te, które mają się w nich znaleźć, a wybierając jednolite modele można je również udekorować, np. literkami, czy kwiatuszkami z pianki. Wspólne dekorowanie ramek na zdjęcia może być świetną zabawą. Można użyć cekinów, brokatu, perełek, tasiemek, wszystkiego, co przyjdzie do głowy, aby upiększyć ramkę.

Pokój dziecka to jego terytorium

Doskonałym wyborem do pokoju dziecka są także literki 3D. Najlepiej wybierać takie, które są ręcznie wykonane. Możemy z nich stworzyć dowolny napis. Może być to np. imię dziecka. Ponadto wokół imienia można umieścić inne dekoracje, np. w kształcie motylków, czy też kwiatuszków. Ciekawym wyborem są także puzzle 3D z imieniem dziecka, które niewątpliwie przyciągają uwagę. Oczywiście można również wykonać je samemu i umieścić w antyramie. Warto tutaj pamiętać, aby wybrać odpowiednią kolorystykę. W przypadku małych dzieci lepiej wybierać kolory stonowane. Z kolei starsze dzieci mogą już samodzielnie wybrać to, co najbardziej im się podoba.

Poduszkowy zawrót głowy

Jak wiadomo najważniejsze w pokoju dziecka jest bezpieczeństwo, dlatego warto wybierać takie elementy wyposażenia, które jednocześnie będą je zapewniać, a przy okazji będą stanowiły świetną dekorację. Tutaj obowiązkowym elementem wydaje się być miękki i bardzo puszysty dywan. Warto również wybrać poduszki. Najlepiej takie, gdzie poszewki mają motyw bajkowy bądź przyjemną miękką strukturę, typu fluffy, która dzieciom kojarzy się z pluszowymi zabawkami. Jako, że poduszek w pokoju nigdy za wiele, to warto umieścić je w różnych częściach, co będzie stanowiło dekorację, ale również umożliwi dziecku drzemkę, gdyż jak wiadomo dzieci zasypiają w różnych miejscach, np. podczas zabawy na podłodze.

Dla małego Picasso

Jak wiadomo dzieci od wczesnych lat uwielbiają rysować. Niestety nie zawsze na kartkach, zdecydowanie częściej ich ofiarą padają ściany, które potem trudno jest doczyścić. Dlatego warto zdecydować się na zakup dużej tablicy, która może znajdować się na całej ścianie. Można również wybrać tablicę na kredę w dowolnym kształcie, np. piłki czy misia, gdzie „mały Picasso” będzie mógł rysować. To nie tylko świetna zabawa, ale wraz z wiekiem, gdy dziecko rośnie, tablica może mu służyć także do nauki, np. literek czy liczb. Tablicę można bardzo łatwo zamontować, można wybrać model samoprzylepny.

Na ścianach pokoju dziecka można przykleić również naklejki ścienne. Bogaty wybór wzorów i kolorów pozwala wyczarować bajkową krainę. Do wyboru są misie, pieski, kotki, ulubione postacie z kreskówek, właściwie wszystko, cokolwiek dziecko zapragnie. Taka ściana może stanowić element dziecięcych zabaw, a jednocześnie niezwykle upiększa pomieszczenie. Dodatkowo warto zaznaczyć, że najlepszej jakości naklejki ścienne można bardzo łatwo zdjąć wtedy, kiedy dziecku znudzi już się dana dekoracja. Z kolei w przypadku ramek dla dzieci warto stosować taśmy montażowe. Dzięki temu w łatwy sposób będzie można inaczej zaaranżować pomieszczenie i nie trzeba będzie gipsować śladów po wbitych gwoździach.

Dodaj komentarz