WizjaDomu.pl

Co kupić do mieszkania zamiast stołu?

Klasyczny stół z krzesłami to zestaw wymagający dość dużej ilość wolnej przestrzeni. Jeśli posiadasz małe mieszkanie i zwyczajnie brakuje Ci miejsca na ustawienie w nim stołu, a wciąż chcesz mieć możliwość podejmowania w salonie gości, ciekawą alternatywą dla tego klasycznego mebla będą smukłe i niewielkie ławy lub tzw. ławostoły. Ten ostatni rodzaj mebla to unikalne połączenie niewielkiej, zwykle niskiej ławy z funkcjonalnością oferowaną przez tradycyjny stół, czyli z dużą powierzchnią blatu.

Ławostół w salonie

Czym są ławostoły?

To niezwykle funkcjonalne meble mieszkalne, które sprawdzą się w każdym, niezbyt przestronnym wnętrzu. Idealne do salonów o metrażu nie większym niż 20-25 m2. Ławostół standardowo wyposażony jest w mechanizm pozwalający na szybkie uniesienie jego blatu do góry, a także na powiększenie powierzchni blatu o dodatkowe centymetry – na poszerzenie lub wydłużenie blatu, w zależności od wybranego modelu mebla. Inaczej mówiąc, tego typu meble są rozkładane.

Dzięki oferowanej funkcjonalności ławostoły będą dobrym wyborem dla kawalerek oraz innych mieszkań z niewielkim salonem. Taki mebel można dostawić do wygodnej kanapy lub narożnika, a gdy chcemy podjąć na obiedzie gości, wystarczy unieść go do góry i rozłożyć, dostawiając do niego wysokie krzesła. Na co dzień krzeseł w ogóle nie musimy trzymać w salonie, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń użytkową i nie zagracamy powierzchni swojego mieszkania.

Ławostół czy zwykła ława?

Ten pierwszy mebel będzie dobrym wyborem dla mieszkań, w których rzeczywiście nie ma miejsca na wstawienie klasycznego, zwykle dość dużego stołu, choćby stołu kuchennego. W salonach połączonych z aneksem kuchennym, w którym można wygospodarować dodatkową przestrzeń na stół ustawiony pomiędzy kuchnią i salonem, lepszym wyborem może okazać się zwykła ława, którą zwyczajowo ustawiamy tuż przy kanapie.

Zwykła ława pozbawiona rozkładanej konstrukcji to tani mebel i jeśli mamy już w domu stół kuchenny, możemy zrezygnować z zakupu dodatkowego mebla o funkcji stołu. Jeśli jednak salon nie łączy się z aneksem kuchennym i nie mamy możliwości ustawienia w nim wysokiego stołu, eleganckie ławostoły wybawią nas z niejednej opresji. Na stronie https://stolpluskrzesla.pl/c304-lawostoly znajdziesz kilka różnych przykładów tego typu mebli pasujących do wnętrz urządzonych w różnorodny sposób. Takie ławostoły powinny wkomponować się zarówno w nowoczesny, jak i bardziej tradycyjny wystrój mieszkania. Będą idealnym dopełnieniem stylu skandynawskiego, zyskującego na popularności stylu minimalistycznego czy holenderskiego.

Kupując nowe meble do mieszkania, warto szukać takich ich rodzajów, które prócz atrakcyjnego wyglądu, zapewnią nam również wysoki komfort podczas ich codziennej obsługi. Warto również pamiętać, by nie zastawić meblami całej dostępnej przestrzeni mieszkania, zwłaszcza salonu. Takie pomieszczenia są nie tylko mniej wygodne w użytkowaniu, ale i gorzej wyglądają. Jeśli zatem brakuje Ci miejsca na zwykły stół, ławostoły mogą stanowić doskonałe rozwiązanie Twoich problemów.

Dodaj komentarz