WizjaDomu.pl

Nowoczesna blachodachówka – zalety i nowości

Dach w każdym domu ma do spełnienia jedno najważniejsze zadanie, czyli ochronić mieszkańców przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi oraz zagwarantować im bezpieczeństwo. Dodatkowo dach powinien pełnić ochronę dla całej konstrukcji budynku, musi posiadać odpowiednie połączenie z systemem rynnowym oraz dodatkowymi elementami (kominy, zapory przeciwśniegowe i inne).

Nowoczesna blachodachówka – zalety i nowości

Bardzo ważne przy wyborze pokrycia dachowego jest sprecyzowanie swoich potrzeb, dachówka dostępna na rynku budowlanym ma przeróżne parametry i ceny. Wybór właściwego materiału na pokrycie jest uzależniony od indywidualnych preferencji oraz ilości posiadanych pieniędzy na dany zakup. Podczas zakupywania materiału na pokrycie dachowe nie powinniśmy żałować pieniędzy – dach to element stały domu, który musi służyć nam na wiele lat. Warto wybrać dobre i sprawdzone pokrycia dachowe, dzięki którym będziemy spokojni i bezpieczni.

Obecnie na rynku budowlanym pojawiają się nowoczesne blachodachówki, które są chętnie zakupywane przez klientów. Przykładem często wybieranego materiału na pokrycie dachowe jest jednomodułowa blachodachówka płaska.

Jednomodułowa blachodachówka płaska

Jednomodułowa blachodachówka płaska została zaprojektowana w oparciu o najnowocześniejsze trendy rynkowe. Charakteryzuje się płaską formą, która sprawia, że doskonale wpasowuje się w założenia współczesnej architektury. Dodatkowo ma dość niski profil z wyjątkowym potrójnym przetłoczeniem, który zachwyca minimalistycznym wyglądem. Tego typu blachodachówkę odnaleźć można w licznych sklepach i u producentów oferujących pokrycia dachowe np. firma Traffic Blachy-Dachy. Nowoczesna jednomodułowa blachodachówka to połączenie innowacyjnego design’u oraz ciekawego kształtu wraz z zachowaniem wysokiej jakości stali.

Układanie blachodachówki
 

Blachodachówka jednomodułowa w formie nowoczesnej może być układana na dachach o pochyleniach mających nawet 25°. Jednomodułowość materiału umożliwia wykonanie pokrycia w sposób tradycyjny lub na cegiełkę. Modułowość zapewnia ograniczenie odpadów powstałych przy układaniu pokrycia oraz szybszą i sprawniejszą pracę. Po za tym transport tego typu blachodachówki jest dużo prostszy i wymaga mniej uwagi.

Blachodachówka jednomodułowa ma niesymetryczny kształt, jej układanie poleca się rozpocząć od strony lewej do prawej. Wyjątkowym usprawnieniem w blachodachówce jest niewidoczny system mocowania, dzięki któremu wykonane pokrycie sprawia, że dach prezentuje się wyjątkowo minimalistycznie. Niski profil pojedynczych modułów zapewnia szeroką powierzchnię krycia i skraca czas montażu. Dodatkowo blachodachówka wykonana jest z solidnego materiału, który nie wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych. Blachodachówka jednomodułowa jest dużo prostsza do utrzymania w czystości niż np. dachówka ceramiczna.

Niezawodność i wysoka jakość

Blachodachówkę jednomodułową w formie nowoczesnej wyróżnia bardzo wysoka jakość wykonania. Produkowana jest ona bowiem z najwyższej klasy blachy, które są dostarczane przez znane na całym świecie koncerny hutnicze – najczęściej są to firmy takie jak thyssenkrupp lub TATA STEEL. Sam początek produkcji blachodachówki z takiej blachy to pewna gwarancja trwałości i żywotności pokrycia. Po za tymi udogodnieniami blachodachówkę w całości zabezpiecza trwała powłoka mająca grubość nawet do 200 μm. Takie zabezpieczenie blachy sprawia, że produkt końcowy jest wyjątkowo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i najcięższe warunki pogodowe. Blachodachówka jednomodułowa jest dość kosztowna, ale jednocześnie gwarantuje doskonałą stabilizację dachu. Dodatkowo każda firma sprzedająca tego typu pokrycia dachowe swoim klientom oferuje pisemne gwarancję na zakupiony materiał. Zazwyczaj gwarancja blachodachówek jednomodułowych jest ustalana na 40 lat.

Kolor i powłoki

Blachodachówka jednomodułowa przeważnie dostępna jest w kilku powłokach, spotkać się można z wersjami matowymi oraz połyskowymi. Dodatkowo wszystkie blachodachówki można zakupić w różnych kolorach. Gama kolorystyczna jest naprawdę bogata i często powoduje nie mały problem i zamieszanie wśród klientów. Jednak trzeba pamiętać, aby zachować spokój i racjonalnie wybrać właściwy kolor dla swojego pokrycia. Warto wybrać się do sklepu lub zamówić próbkę materiału, aby zobaczyć jak faktycznie będzie prezentowała się blachodachówka. Zamawiając przez Internet blachodachówkę, często kolor może odbiegać od rzeczywistego, spowodowane to może być odmiennymi ustawieniami kolorów w monitorze.

Dodaj komentarz