WizjaDomu.pl

Ciemne panele podłogowe do salonu

Klasyczna i elegancka, umożliwiająca tworzenie odważnych aranżacji w stylu nowoczesnym, jak i wyjątkowe pomieszczenia vintage. Podłogi w ciemnej tonacji idealnie sprawdzają się w większych pomieszczeniach, tworząc wrażenie przytulności i ciepła. Ciemne odcienie podłóg są wymagające przy urządzaniu pomieszczenia. Aby było ono harmonijne należy starannie dobrać meble i dodatki oraz kolory ścian. Podpowiemy Państwu jak dobrać podłogę do pomieszczenia aby uzyska satysfakcjonujący efekt.

Ciemne panele podłogowe do salonu

Kolory ścian przy ciemnych podłogach

Jasne kolory ścian dobrze kontrastują z ciemnymi podłogami, które pochłaniają sporą ilość światła, przez co zestawienie ich z ciemnymi ścianami zakończyłoby się wykreowaniem przytłaczającej i ponurej przestrzeni. Dlatego zalecamy poszukiwanie odcieni ciepłych, np. jasnego brązu lub beżu. Szarości również mogą się sprawdzić. Ciekawym pomysłem może okazać się pomalowanie jednej ściany  w nowoczesnym salonie na wyrazisty kolor, np.: żółty, czerwony lub nawet lila róż.

Zastosowanie czysto białych ścian w połączeniu z ciemną podłogą może okazać się nie najlepszym pomysłem. Lepiej wybrać jakiś odcień złamanej bieli. Śnieżnobiałe ściany w połączeniu z ciemnymi panelami na podłodze to zbyt kontrastowe połączenie. Écru, kremowa biel lub jasny beż, takie kolory będą dobrym „partnerem” dla ciemnych paneli.

Ciemne panele podłogowe a meble

Także meble powinny być jasne w zestawieniu z ciemną podłogą. W nowoczesnym pomieszczeniu dobrze zaprezentują się te z dodatkami chromowanymi oraz szkłem. Biel warto skontrastować z różnymi odcieniami, dla przykładu, z szarą sofą i kolorowymi poduszkami na niej. Warto uświadomić sobie, że meble będą podstawą do tworzenia salonu w stylu, który sobie obraliśmy.

W nieklasycznych wnętrzach sprawdzi się wyposażenie o geometrycznych, prostych liniach. Z drugiej strony wnętrza vintage lub w kolonialnym stylu umożliwiają wybór masywnych, antycznych mebli. Warto poszukać mebli z jasnego drewna lub umiejętne przeciwstawianie ciemnych mebli z wyrazistymi dodatkami.

Inspiracje i wskazówki

Salon z ciemna podłogą to wyraz elegancji. Dzięki takiemu zestawieniu wnętrza charakteryzują się głębią, prezentując się wręcz wytwornie. Taka podłoga to idealny zaczyn do stworzenia salonu w stylu klasycznym, w którym jasne ściany są perfekcyjnie dopasowane do drewnianych mebli a całość uzupełniana jest ciemną podłogą. Nasza propozycja to Orzech Ciemny z kolekcji Natural. Dodatki w stonowanych kolorach sprawdzą się w tego typu aranżacji.

Warto zaznaczyć, że ciemna podłoga w salonie przełamuje sterylność stylu minimalistycznego. Dąb Grenada z kolekcji Expert zastosowany w pokoju o ścianach w kolorze złamanej bieli i równie jasnych meblach harmonijnie zaistnieje z szarymi dodatkami, np. szarymi zasłonami lub ramkami na zdjęcia.

Na koniec słowo o bardzo modnych w tym roku motywach afrykańskich. Zastosowanie ich w stylu kolonialnym to dobry pomysł. Ciemne, drewniane meble znajdą tu zastosowanie. Polecamy kontrastować je z  jasną sofą i jasnymi dodatkami. Styl kolonialny to świetne połączenie dla ciemnej podłogi typu Dąb Congo z kolekcji Ambiance i ścian w barwach beżu, écru i wanilii. Czerwone, dla przykładu, dodatki stworzą równowagę między ścianami a meblami oraz podłogą, warto uzupełnić całość jasną narzutą i wazonem z kolorowego szkła. Projektanci wnętrz zalecają dobór różnorodnej roślinności w salonie w stylu kolonialnym, najlepiej sprawdzą się ta o dużych liściach.

Dodaj komentarz