WizjaDomu.pl

Wybierz profesjonalne cyklinowanie parkietu w Warszawie

Drewniane podłogi nigdy nie wychodzą z mody. Trudno się jednak temu dziwić, gdyż są one niezwykle eleganckie, a przy odpowiedniej konserwacji nawet po wielu latach wyglądają bardzo efektownie. Jednym z koniecznych zabiegów konserwujących jest cyklinowanie, które powinniśmy wykonywać regularnie, w zależności od stopnia użytkowania. Dobrze wykonane cykliowanie parkietu zapewni mu świeży wygląd – sprawi, że nawet bardzo stara podłoga drewniana będzie wyglądać jak nowa. Oczywiście wiele zależy również od wykonania, gdyż cały proces nie jest zadaniem łatwym i wymaga wieloletniego doświadczenia. Dlatego jeśli interesuje was cyklinowanie w Warszawie, nasza firma jest w stanie podjąć się tego wyzwania. W szerokiej gamie usług związanych z drewnianymi posadzkami, w naszej ofercie znajdziecie cyklinowanie parkietów mniejszych, do użytku prywatnego, jak i większych powierzchni (np. w salach gimnastycznych).

Wybierz profesjonalne cyklinowanie parkietu w Warszawie

Co to jest cyklinowanie?

Być może wielokrotnie słyszeliście o różnych zabiegach pielęgnacyjnych dla posadzek drewnianych. Jednak czy zastanawialiście się co to jest cyklinowanie i czy komu tak naprawdę jest ono potrzebne? Spieszymy z odpowiedzią. Cyklinowanie to proces renowacji parkietu polegający na usunięciu zniszczonej powierzchni posadzki, odsłonięciu nieuszkodzonej warstwy drewna i zabezpieczeniu jej lakierem. Dzięki temu parkiet wygląda jak nowy, świeżo wykonany. Co prawda panuje mit, że Warszawa cyklinowanie powinna omijać, bo koszty tego procesu w stolicy są olbrzymie, jednak faktem jest, że wieloletnie zaniedbanie posadzki i doprowadzenie do jej znacznego zniszczenia będzie oznaczało rychłą wymianę parkietu – a to oznacza jeszcze bardziej kosztowną inwestycję.

Cyklinowanie krok po kroku

Wybierz profesjonalne cyklinowanie parkietu w Warszawie

Jak dokładnie przebiega proces cyklinowania? Ma on swoje zasadnicze trzy etapy. Do pierwszego z nich potrzebna nam będzie cykliniarka, czyli specjalistycznie wykonana i przygotowana maszyna do cyklinowania. Cykliniarka może występować w różnych formach – może być to na przykład cykliniarka kątowa lub bezpyłowa. Z innych akcesoriów potrzebny będzie nam papier do cykliniarki, czyli papier ścierny o różnej gradacji, który przyda się nam na różnych etapach. Pierwszym krokiem jest szlifowanie podłogi. Jest to proces, w trakcie którego chcemy usunąć zniszczone warstwy drewna i odsłonić te nieuszkodzone. Jeżeli zależy nam na fachowym cyklinowaniu, szlifowanie podłóg nie powinno być wykonane zbyt raptownie i niedokładnie, abyśmy w efekcie nie otrzymali nierówności lub nie pozostały widoczne zniszczenia. Jeżeli chodzi o szlifowanie podłóg w Warszawie, zwykle potrzeba kilkakrotnie powtórzyć proces, dla jak nalepszego efektu. Szlifowanie parkietu w Warszawie, to znamy ten rynek od przysłowiowej podszewki – od wielu lat wykonujemy zlecenia na potrzeby osób prywatnych i instytucji Kolejny etap to tak zwane uszczelnianie parkietu. Jak uszczelnić parkiet? Należy połączyć specjalistyczne środki do uszczelniania parkietu z pyłem uzyskanym w trakcie szlifowania. Jest to proces, który nie zawsze jest potrzebny – zależy to od tego, czy po szlifowaniu pojawiły się szczeliny i przerwy pomiędzy klepkami. Ostatni etap to lakierowanie. To, jaki lakier do parkietu zastosujemy, zależy w całości od pożądanego efektu – jeden lakier do podłogi da nam efekt połysku, inny będzie matowy. Jednakże lakier do parkietu jest niezbędny, gdyż to on pozwoli nam zachować nienaganny wygląd posadzki przez dłuższy czas i doskonale zakonserwuje powierzchnię, przez co unikniemy jej nadmiernego niszczenia. Lakierowanie parkietu w Warszawie powinno być wykonywane na zmianę z dodatkowym szlifowaniem posadzki, dla uzyskania jak najlepszego efektu. Zatem jeżeli interesuje nas lakierowanie podłogi w Warszawie, należy pamiętać, aby etap ten został wykonany solidnie i przy użyciu najlepszej jakości narzędzi oraz materiałów, bo w dużej mierze to od niego będzie uzależniony ostateczny efekt. Nasze firma dysponuje odpowiednim doświadczeniem oraz zapleczem technologicznym, aby cały proces cyklinowania przebiegł dokładnie tak, jak oczekuje tego klient – zapraszamy zatem do zapoznania się z nasza ofertą oraz kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

Dodaj komentarz