WizjaDomu.pl

Jaki parowar wybrać?

Szczupła sylwetka, jędrne ciało oraz zdrowy wygląd to marzenie niejednej z kobiet. Osiągnięcie wymarzonych wymiarów nie musi być takie trudne. Wystarczy wprowadzić niewiele zmian do swojego stylu życia, aby schudnąć, a jednocześnie poczuć się lepiej. Jednym z najlepszych sposobów jest wprowadzenie zdrowszych zamienników do swojego codziennego jadłospisu. Zamiast tłustych, smażonych potraw, można jeść równie smaczne, a o wiele mniej kaloryczne potrawy gotowane na parze. W ich przygotowaniu najlepiej sprawdzi się parowar, czyli urządzenie do gotowania na parze. Dobry parowar pozwoli na przygotowanie pełnowartościowych posiłków już w kilka chwil po włączeniu. Dodatkową zaletą urządzenia do gotowania na parze jest to, że nie jest konieczne stanie przy kuchni i pilnowanie przygotowanego posiłku. Zyskuje się więc czas, a traci kilogramy. Jednak jaki parowar wybrać?

Dobry parowar

parowar czy kombiwarParowar pozwala na przygotowanie posiłków dla całej rodziny w bardzo krótkim czasie. W zależności od tego jak duże urządzenie wybierzemy, tym szybciej przygotujemy wybrane danie. Im więcej poziomów w parowarze, tym oczywiście więcej możemy przygotować na raz. Dodatkowo, jedzenie gotowane na parze ma więcej składników odżywczych, jest zdrowsze i mniej kaloryczne. 

  • Na pewno istotna jest moc urządzenia. Im większa, tym lepiej – wtedy czas gotowania się zmniejsza i produkty zachowują więcej witamin. Standardowo 1000 W powinno być wystarczające. Do samego gotowania warzyw najprawdopodobniej wystarczyłoby już 400W, ale lepiej nie schodzić poniżej 600. 
  • Pojemność – w przypadku parowarów określa się ją w litrach – mniejsze parowary powinny mieć pojemność ok 4 litró, większe – 10 i więcej. Im większy parowar tym zajmuje więcej miejsca, dlatego przy okazji sprawdzania pojemności należy zorientować się czy wybrany przez nas parowar można łatwo i sprytnie złożyć oszczędzając miejsce w szafkach czy też nie. 
  • Wybierając parowar, warto zwrócić uwagę na ilość tacek i pojemników, które znajdują się w zestawie. Dobry parowar może zawierać nawet do 5 różnych pojemników. Wiele urządzeń do gotowania na parze posiada także specjalną półkę przeznaczoną do gotowania ryżu lub kaszy, dostawki na jajka, pojemniki na zupę itp. Dzięki temu można przygotować cały obiad, wykorzystując jedno urządzenie.
  • Dobry parowar może posiadać także funkcję utrzymywania temperatury, dzięki czemu przygotowane potrawy dłużej pozostaną ciepłe. Jest to idealne rozwiązanie dla wielodzietnych rodzin, kiedy wszyscy domownicy wracają do domu o różnych godzinach. Funkcja trzymania temperatury sprawia, że nie musimy odgrzewać obiadu każdorazowo, przez co może on stracić nie tylko na wartości, ale również smaku.
  • Warto zwrócić uwagę, czy parowar posiada opcję dolewania wody w trakcie działania- dla niedoświadczonych kucharzy, lub w przypadku parowarów o dużej mocy, które produkują bardzo dużo pary jest to naprawdę istotne. 

Ofertę parowarów z różnych sklepów, które posiadają wymienione wyżej funkcje możesz sprawdzić np. na Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/sprzet-agd/male-agd-do-kuchni/

Parowar czy kombiwar?

Wybierając urządzenie do gotowania nie trzeba decydować się jedynie na parowar. Ciekawym rozwiązaniem jest także kombiwar, czyli naczynie, które wewnątrz ogrzewane jest przez termoobieg. Kombiwar posiada różne funkcje, takie jak gotowanie ryżu, pieczenie, smażenie, a także gotowanie na parze. Podejmując decyzję parowar czy kombiwar należy rozważyć potrzeby domowników. Szukając urządzenia, które będzie przygotowywało zdrowe posiłki, można zakupić dobry parowar. Z kolei kombiwar ma zdecydowanie więcej opcji, dzięki czemu można przygotować bardziej skomplikowane potrawy. Ważny jest także budżet, jaki chce się przeznaczyć na zakup urządzenia. Podejmując decyzję parowar czy kombiwar należy wziąć pod uwagę także ilość miejsca. Oba urządzenia różnią się między sobą wielkością, dlatego lepiej sprawdzić czy kuchnia jest w stanie je pomieścić.

Niezależnie od tego czy wybierzemy kombiwar czy parowar, oraz na jakie konkretnie urządzenie się zdecydujemy, plusów dla naszej diety będzie bardzo dużo. Gotowanie przy pomocy parowaru, zwłaszcza dla osób, które nie miały z nim wcześniej styczności może się okazać prawdziwą kuchenną rewolucją, w bardzo pozytywnym znaczeniu! Nowe smaki, nowe przepisy, nowa dieta – parowar w kuchni to samo zdrowie! Jeśli zatem lubisz gotować lub chcesz zadbać o sylwetkę – zdecydowanie polecamy!

Dodaj komentarz