WizjaDomu.pl

Kwiaty do ciemnej łazienki

Kwiaty – zarówno doniczkowe, jak i cięte to idealny element dekoracyjny każdego domu. Nie tylko ożywiają wnętrze i sprawiają, że jest bardziej przytulne, ale pozytywnie wpływają na stan powietrza w domu, natleniając je. Dodatkowo, patrzenie na kwiaty może niwelować stres i pomóc w odprężeniu. Najczęściej w polskich domach pojawiają się kwiaty doniczkowe, które stawiane są na parapetach w salonie lub specjalnie ustawionych kwietnikach. Jednak coraz częściej kwiaty pojawiają się w różnych częściach mieszkania. Rośliny z powodzeniem mogą ozdabiać kuchnię, sypialnię czy gabinet. Zaczynają pojawiać się także w łazience, ale jakie kwiaty wybrać do pomieszczenia, w którym najczęściej brakuje światła?

Jakie kwiaty do ciemnej łazienki

kwiaty sztuczne do łazienkiŁazienka w każdym domu jest pomieszczeniem, w którym panuje specyficzny klimat – wysoka wilgotność powietrza oraz brak dostępu do światła dziennego. Właśnie dlatego w łazienkach powinno stosować się specjalne elementy wyposażenia, odporne na kontakt z wodą i wyższą temperaturę. Również wybierając rośliny, trzeba mieć na uwadze, że kwiaty w ciemnej łazience będą miały gorsze warunki, niż te ustawione na oknie. Warto zdecydować się na gatunki roślin, które nie potrzebują aż tak dużo światła. Ciekawym rozwiązaniem jest także zakup dwóch identycznych roślin, gdzie jedną stawiamy w nasłonecznionym miejscu, a drugą w ciemnej łazience. Kwiaty w ciemnej łazience zamieniamy raz w tygodniu, tak aby miały szanse na lepszy dostęp do świata. Plusem trzymania kwiatów w łazience jest odpowiednia wilgotność. Kwiatów nie trzeba wtedy dodatkowo spryskiwać, wymagają też znacznie mniej podlewania.

Sztuczne kwiaty do łazienki

Dbanie o kwiaty jest nieco pracochłonne i wymaga odpowiedniej wiedzy. Nie każdy lubi pielęgnację kwiatów, jednak chce wprowadzić nieco zieleni do domu. Wybierając rośliny do łazienki, warto czasem zrezygnować z żywych kwiatów. Sztuczne kwiaty do łazienki będą nadal prezentować się ładnie, a nie będą wymagać od domowników zaangażowania w pielęgnację. Sztuczne kwiaty są łatwe w utrzymaniu, wystarczy od czasu do czasu zetrzeć z nich kurze. Obecnie kwiaty sztuczne niewiele mają wspólnego z plastikowymi liśćmi i kwiatami z tkaniny. Sposób i staranność wykonania sprawia, że często ciężko odróżnić żywe rośliny od sztucznych odpowiedników. Sztuczne kwiaty do łazienki można ustawić w estetycznych osłonkach albo doniczkach i postawić na półkach lub specjalnym kwietniku. Z pewnością będą prezentować się równie atrakcyjnie co żywe rośliny, a nie zmarnieją, nawet przy braku światła czy odpowiedniej temperatury.

Dodaj komentarz