WizjaDomu.pl

Drzewka owocowe do przydomowego ogrodu

Drzewa owocowe w ogrodzie dają namiastkę prawdziwego sadu i pozwalają cieszyć nie tylko oko, ale i podniebienie smakami prawdziwego lata – własnoręcznie wyhodowanych owoców. Idealnym rozwiązaniem na działki i do przydomowych ogrodów są owocowe drzewka niskopienne, jak np. drzewka owocowe marki In My Garden.

Własny mini sad

Do wyboru mamy jabłonie, grusze, śliwy, morele czy czereśnie. Proponowane drzewa osiągają różne rozmiary, więc łatwo znajdziemy okaz odpowiedni do naszego ogrodu lub na działkę. Drzewko w donicy waży około 3,5 kilograma. Termin kwitnienia w zależności od gatunku to okres między kwietniem a majem. Zalecany typ gleby to próchniczno-gliniasta, umiarkowanie wilgotna, o pH między 6,2 a 6,7. Zalecane jest stanowisko słoneczne, spokojne, osłonięte od wiatru. Liście drzewek są koloru zielonego. Wysokość dorosłej rośliny jest różna w zależności od gatunku – nawet do sześciu metrów. 

drzewka owocowe

okazje.info.pl

Drzewa owocowce stanowią jeden z typowych elementów ogrodowego krajobrazu, a sadząc je na swojej działce, zyskamy odrobinę cienia oraz własne, zdrowe i dorodne owoce. Uzyskane z własnych drzewek owoce można wykorzystać do przygotowania przetworów na zimę, ciast bądź deserów, jak również zjeść w stanie surowym, np. prosto z drzewa. 

Dodaj komentarz