WizjaDomu.pl

Wertykulator Grizzly ERV 1200-31

Wraz z nadejściem wiosny do życia budzi się przyroda, a ogrodnicy i miłośnicy prac w ogródkach i na działkach intensywnie zabierają się do prac porządkowych, sadzenia i przycinania roślin. Warto wówczas również zadbać o trawnik i poddać go rekultywacji i wertykulacji.

GRIZZLY ERV 1231 Krysiak

Wertykulacja to jeden z głównych zabiegów pielęgnacyjnych na trawniku. ponieważ podczas koszenia trawy,  nawet przy starannym wygrabieniu trawnika, część ściętych liści zostaje i opada między źdźbła. W ten sposób narasta warstwa rozkładających się roślin i część z nich ulega procesowi mineralizacji tworząc tak zwany filc. Ma to negatywny wpływ między innymi na przenikanie wody do gleby i małą skuteczność podlewania. Powoduje to również powolne przenikanie nawozów, a także nadmierne zagęszczenie trawnika , który jest bardziej podatny na choroby i szkodniki. Rozwijają się chwasty i powstają łysiny, głównie rozetkowe, które są trudne do zwalczenia. Filc ogranicza rozwój systemu korzeniowego trawnika.

wertykulator do trawy

okazje.info.pl

Wertykulacja polega na nacinaniu darni ostrymi nożami, które usuwają z trawnika filc, czyli zbitą warstwę martwej darni. Najlepiej właśnie wykonywać taki zabieg wiosną, a następnie jesienią, przy suchej i nisko skoszonej trawie. Wertykulator Grizzly ERV 1200-31 o mocy 1200 W jest przeznaczony do małych i średnich trawników. Szerokość robocza wynosi 30 cm. Rekultywator posiada wygodny kosz o pojemności 30 litrów oraz obudowę wykonaną z polipropylenu. Ergonomiczny uchwyt oraz mała waga 10 kg ułatwiają manewrowania urządzeniem. Trzystopniowa regulacja głębokości nacinania umożliwia dopasowanie głębokości pracy do każdego trawnika.

Dla wszystkich chętnych polecamy więcej ofert kosiarek. Znajdują się na jednej z zaprzyjaźnionych stron Okosiarkach.pl.

 

Dodaj komentarz