WizjaDomu.pl

Wanna czy prysznic – co wybrać do małej łazienki

Mała łazienka to duże wyzwanie dla dekoratorów i architektów wnętrz. Niebyt duża przestrzeń wymaga dokładnego wymierzenia wszystkich niezbędnych sprzętów. Oznacza to ułożenie odpowiedniego planu. Najważniejszym punktem każdego projektu jest wydobycie jak najlepszej funkcjonalności konkretnego pomieszczenia. Trzeba też określić styl wiodący łazienki.

Co wybrać?

Kabiny natryskowe IRIDUM SILENCE 44178701

Przed ostateczną decyzją trzeba także odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim zastanów się, czy wolisz wylegiwać się w wannie czy preferujesz szybkie prysznice? Nie możesz się bać zaopiniowania tych kwestii. To bardzo ważne, ponieważ po pewnym czasie możesz żałować swoich pochopnych decyzji. Nie ma nic złego w szczerym przyznaniu się do tego, że gorąca aromatyczna kąpiel bardzo relaksuje i stanowi świetny sposób na poprawę humoru. Jeśli jednak nie będziesz tęsknił za tego rodzaju przyjemnościami, nie ma sensu wydzielać miejsca na wannę.

Aranżacja łazienki

Na finalną decyzję powinny mieć także wpływ inne zamiary dotyczące aranżacji łazienki. Zastanów się – czy chcesz umieszczać w tym pomieszczeniu dużo rzeczy? Czy korzystasz ze sporej ilości kosmetyków? Rozplanuj, gdzie ustawiony będzie kosz z praniem. Jeśli będzie musiał stać w łazience, może znacznie ograniczyć miejsce. Szczególnie, jeśli posiadasz dużą rodzinę. Należy także zdecydować, gdzie będzie umieszczona pralka. Nie musi koniecznie stać w łazience. Często lokuje się ją w kuchni. Wszystko wymaga jednak odpowiedniego rozplanowania.

PMD Piramida Natalia Premium 150x100 Lewa + Zagłówek + 2szt. Uchwytów

Jeżeli zdecydujesz się na kabinę zamiast wanny, możesz dokładnie określić najbardziej dogodne wymiary. Nie musisz decydować się na standardową kabinę o wymiarach 90×90. Równie dobry będzie brodzik asymetryczny, którego jeden bok ma więcej niż 80 cm. Możesz też kupić brodzik półokrągły. Wygodna wanna ma ok. 80 cm szerokości i od 160 do 180 cm długości. Jeśli w twojej łazience jest za mało miejsca, możesz zamontować mniejsze urządzenie, przeznaczone do siedzenia. Wanna o szerokości 70 cm i długości 120 cm nie pozwoli na długie kąpiele, ale można za jej pomocą np. umyć dziecko lub namoczyć pranie.

Więcej cennych wskazówek oraz porad na temat aranżacji małej łazienki znajdziesz na partnerskiej stronie Rajskalazienka.pl.

Dodaj komentarz