WizjaDomu.pl

Różne rodzaje baterii kuchennych

Obecnie baterie kuchenne to nie jedynie urządzenie, które ma być funkcjonalne, niezbędne w każdej kuchni. Jest to również element aranżacji, który musi spełniać określone funkcje estetyczne i dekoracyjne. Wraz z innymi kuchennymi akcesoriami, bateria nadaje kuchni charakteru i stylowego wyglądu. Do tego odpowiednio dobrane do naszych potrzeb baterie ułatwiają pracę, a także pozwalają na zwiększenie ergonomii w kuchni. Jakie zatem mamy możliwości jeśli chodzi o wybór baterii kuchennych? Do wyboru mamy baterie ścienne i stojące, jedno i dwuuchwytowe, a także z różnymi rodzajami wylewki. Baterie stojące są montowane na obrzeżu zlewozmywaka lub na blacie kuchennym, a z kolei baterie ścienne montuje się w ścianie, na wysokości około 25 do 35 cm od blatu.

bateria wysoka

materiały producenta

Jeśli chodzi o ilość uchwytów to baterie jednouchwytowe pozwalają na ustawienie odpowiedniej temperatury wody za pomocą jednej dźwigni, a ta sama dźwignia pozwala też na regulację strumienia wody. Z kolei baterie dwuuchwytowe mają dwa kurki, z czego jednym odkręcamy wodę zimną, a drugim ciepłą. Zanim ustawi się za ich pomocą pożądana temperaturę wody, musi jej nieco spłynąć, co nie jest ani ekonomiczne, ani ekologiczne, dlatego też tego typu baterie cieszą się coraz mniejszą popularnością wśród użytkowników. Jeśli jednak mamy wnętrze w stylu retro, takie baterie mogą się okazać jedynymi pasującymi do wystroju kuchni.

W codziennym użytkowaniu baterii zlewozmywakowej ważne jest również to, jaka jest wylewka tej baterii. Najważniejsze, aby miała ona odpowiednią wysokość, bo tylko taka zapewni nam wygodę użytkowania i mycia naczyń. Wysokość wylewki baterii należy dopasować do głębokości zlewozmywaka. A wybierać możemy spośród baterii z wylewką wychodzącą pod kątem czterdziestu pięciu stopni, w kształcie litery U lub w kształcie litery F. Wybierając baterię i wysokość wylewki, a także jej zasięg trzeba pamiętać, że strumień wody powinien z niej spadać na środek komory zlewozmywaka aby zmywanie było wygodne.

Dodaj komentarz