WizjaDomu.pl

Sen i muzyka w jednym? Teraz to możliwe!

Sen to jeden z najważniejszych elementów naszego życia. Wypoczęty organizm może więcej, dlatego warto walczyć z bezsennością. Jej przyczyn może być wiele. Często jest to stres, rozproszenie czy masa rzeczy na głowie. Przekładamy też pracę nad wypoczynek czy właśnie sen. Do późnej nocy korzystamy ze sprzętów multimedialnych, które rozbudzają nas i powodują, że sen nie przychodzi tak łatwo. Ale jest sposób – muzyka, która łagodzi nie tylko obyczaje, ale sprawia również, że sen jest lepszy.

Muzyka a sen

Wiadome jest, że dzieci często usypiają np. przy dźwiękach płynących z pozytywki. Jednak ciężko jest spać w słuchawkach, co z resztą nie jest wcale tak dobre dla naszego zdrowia i układu słuchowego. Ale jest teraz rozwiązanie, które Tobie zapewni spokojny sen, a współtowarzyszom – cichą noc.

Poduszka usypiająca muzyka

Źródło: Aktivist

Nowością na rynku jest Zeeq – poduszka, która za pomocą wbudowanych głośników emituje muzykę wprost do naszych uszu. Jak to możliwe? Dzięki ośmiu głośnikom muzyka odtwarzana jest bezpośrednio z programów muzycznych, jak iTunes, Spotify czy innych. Możesz kontrolować, co i kiedy puszczasz za pomocą sterowania smartfonem.

Więcej możliwości

Poduszka daje także inne możliwości – model ten posiada monitoring faz snu, który dostosowuje muzykę do naszego spania. Oznacza to, że zostaniemy wybudzeni w chwili, gdy znajdziemy się w momencie płytkiego snu. Wstawanie stanie się czystą przyjemnością! To także poduszko-urządzenie, które idealnie nadaje się dla osób, które chrapią w czasie snu. Gdy zaczynamy wydawać odgłosy – sprzęt wibruje, jednocześnie wymagając od nas zmianę pozycji snu. Prawda, że nietypowe?

Dodaj komentarz