WizjaDomu.pl

Dlaczego warto hodować rozmaryn?

Coraz częściej wracamy do ziół – na szczęście. Nie dość bowiem, że wiele z nich jest bardzo łatwych w hodowli i pięknie wygląda na parapecie czy w ogródku, to jeszcze mają one wielkie właściwości prozdrowotne i pysznie smakują w wybranych potrawach. Wszystkie powyższe zalety posiada między innymi niepozorny rozmaryn, który na długie lata odszedł w naszych kuchniach w zapomnienie, ale powoli do nich wraca.

Rozmaryn – na zdrowie!

Rozmaryn to roślina, która potrafi znieść nawet bardzo długotrwały brak wody. Rośnie ona na wysokość nawet dwóch metrów, więc wygląda bardzo ładnie, krzewiasto. Oczywiście gdy go będziemy odpowiednio przycinać, będzie się równie fantastycznie prezentował na kuchennym parapecie.

Jakie są największe zdrowotne zalety rozmarynu? Przede wszystkim pomaga on w poprawie koncentracji i pamięci. Poza tym jest w stanie złagodzić bóle głowy (w tym te migrenowe), podnieść ciśnienie krwii czy nawet pobudzić nasz organizm (zwłaszcza jeśli zastosujemy go do kąpieli). Idąc dalej, niepozorny rozmaryn ogrzeje nasze ciało, usunie z ciała wilgoć, będzie działał antydepresyjne, wspomoże też pracę serca i wątroby. Sporo jak na jedno zioło, prawda? Nie ma się więc co dziwić że ja w rozmarynie się po prostu zakochałam!

 

Dodaj komentarz