WizjaDomu.pl

Kwiaty idealne na zimę i jesienie – domowa uprawa begonii

Begonie zimowe to kwiaty, które w domu możemy hodować przez cały rok. Dostępne są w ciągłej sprzedaży i świetnie radzą sobie w domach. Kwitną często, dzięki czemu non stop możemy rozkoszować się pięknymi kwiatami. Begonie mają ciekawy wygląd – składają się z kulistej podstawy z licznymi płatkami. Wiele z nich ma kwiaty różnego koloru: różowe, czerwone, żółte, pomarańczowe czy łososiowe.

Begonie powinny być utrzymywane, zwłaszcza jesienią i zimą, w miejscu, gdzie mają dostęp do światła słonecznego. Nie powinny znajdować sie w przeciągu, gdyż zbyt zimne powietrze może spowodować opadanie kwiatków. Nie należy także stawiać jej blisko kaloryfera czy zraszać.

Zdjęcie numer 4 w galerii - Begonia zimowa (Begonia elatior). Kwitnie jesienią i zimą. Jak  uprawiać begonie w domu

Jakie są tajniki uprawiania begonii? Przede wszystkim temperatura – 18-20 C. Dobrze jest, by kwiatek miał rozproszone światło, gdyż zbyt silne słońce może powodować powstawanie plam na liściach. Dodatkowo ziemia, w której znajduje się begonia powinna być stale wilgotna, lecz nie za mocno mokra. Warto umieszczać wodę na podstawce, na 30 minut, a po tym czasie usunąć resztę wody. Zimną musimy pamiętać o zasilaniu begonii specjalnym nawozem zimowym do kwiatów doniczkowych. Nawóz możemy stosować raz na 3-4 tygodnie Co więcej? Podłoże begonii powinno być przepuszczalne, o lekko kwaśnym odczynie. To pomoże kwiatom rozrastać się.

Dodaj komentarz