WizjaDomu.pl

Jak pielęgnować storczyki doniczkowe?

Storczyki doniczkowe to bardzo piękne rośliny, które są z chęcią kupowane do coraz większej ilości domów. Jednak mało osób wie jak prawidłowo je pielęgnować, przez co często po przekwitnięciu kwiaty te są po prostu wyrzucane. Co zrobić, by tak nie było? Jak pielęgnować storczyki doniczkowe?

storczyk

Przede wszystkim storczyki należy podlać dopiero wtedy, gdy jego podłoże przeschnie. Równie ważne jest to by woda użyta do podlewania miała temperaturę pokojową, była miękka i nie zawierala wapnia. Jeśli chodzi o nawożenie, róbmy to średnio raz na dwa tygodnie, ale wyłącznie w okresie wzrostu rośliny. Kupmy w tym celu specjalny nawóz dedykowany właśnie storczykom.

Kolejna sprawa to światła. Storczyki lubią stać w oknach dobrze oświetlonych, ale nie tych południowych. Najlepsze będą więc dla nich wystawy zachodnie lub wschodnie. Przedostatnia kluczowa rzecz to temperatura. Najlepiej, jeśli w otoczeniu storczyka wynosi ona 25 st. C, a w nocy nieco mniej. I na koniec wilgotność powietrza – storczyki lubią, gdy jest ona dość duża.

Dodaj komentarz