WizjaDomu.pl

Pokój dla dziewczynki w stylu Kokeshi

Kokeshi to małe wielobarwne laleczki wykonywane przez japońskich rzemieślników. Ręcznie wykonane i malowane zabawki symbolizują dziewczęce piękno, młodość i przypominają o urokach dzieciństwa. Pokój inspirowany orientalnym motywem kokeshi charakteryzuje prostota, kwiatowe wzory oraz dziewczęce kolory. Zmiany w pokoju można przeprowadzić w prosty i szybki sposób, a gustowny wystrój spodoba się zapewne każdej małej elegantce.

źródło zdjęcia: kobieta.pl

Metamorfozę pokoju warto rozpocząć od ustawienia kilku najpotrzebniejszych jasnych i prostych mebli. Na ścianie przy łóżku ładnie zaprezentuje się drzewo wiśni. Wystarczy kupić odpowiedni szablon lub użyć wyobraźni. Dywan w kwiaty i poduszki w barwne ptaki ocieplą wnętrze. Papierowy abażur, lampiony w rogu pokoju albo światełka w kształcie kwiatów nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego, subtelnego uroku.

W oknie można powiesić rozpraszające światło rolety. Sprawdzą się też zwiewne firanki w pastelowych kolorach. Jeśli w pokoju chce się powiesić zasłony należy pamiętać, żeby były wykonane z lekkiego materiału.

Stylowymi dodatkami będą również parasole w kwiaty lub wachlarze. Pierwsze można umieścić przy łóżku albo zawiesić pod sufitem. Drugie będą doskonale wyglądały rozłożone na półce, ale też powieszone na ścianach. W pokoju nie może oczywiście zabraknąć wizerunków laleczki kokeshi. Mogą pojawić się na ścianie, oprawione w ramkę lub kilka z nich można postawić na półkach lub nocnej szafce. Doskonale zaprezentują się  też jako wzór na poduszkach czy pościeli. Warto zaangażować do pracy dziecko i zlecić mu wykonanie laleczek z origami. Do tego zadania przydadzą się specjalne zestawy kreatywne, w skład których wchodzi wzór laleczki, naklejki i szablony.

źródło zdjęcia: pakamera.pl

Im więcej elementów orientu pojawi się w pokoju w stylu kokeshi, tym lepiej. Efekt prac będzie wtedy bardziej spektakularny. Dziecko otoczone pastelowymi, ciepłymi barwami i interesującymi przedmiotami na pewno poczuję się komfortowo. Najprawdopodobniej, w tak urządzonym pokoju każda dziewczynka będzie chciała spędzać czas zarówno samotnie, jak i z koleżankami.

źródło zdjęcia: bajkopisarka.blox.pl

źródło: wizjadomu/kobieta.pl

Tagged on:

Dodaj komentarz