WizjaDomu.pl

Idealnie dobrane kafelki w łazience

Łazienka jest strefą relaksu i odpoczynku, zatem musi być funkcjonalna, wygodna, ale również musi pasować do nas samych, naszego gustu i osobowości. Najłatwiej osiągnąć zamierzony efekt stosując odpowiednio dobrane płytki ceramiczne. Są różne możliwości i trendy w urządzaniu łazienek, którymi można się inspirować. Można również korzystać ze sprawdzonych, klasycznych rozwiązań, jak np. kolorystyka: beże, szarości i biele. Jest to sprawdzone i w pewnym sensie bezpieczne rozwiązanie, które nada każdej łazience czysty i elegancki wygląd. Taka łazienka sprawdzi się idealnie w przypadku tradycjonalistów, ale również osób, które lubią często zmieniać wystrój swoich wnętrz, poprzez te uniwersalne kolory, które mogą stanowić bazę dla różnych aranżacji. Uniwersalność tych kolorów stanowi dobre tło dla nieco mocniejszych akcentów, jak np. ciekawe, wyraziste dekory lub dodatki w barwach zieleni czy fioletu.

www.budownictwo.org

www.budownictwo.org

Jeśli użytkownikiem łazienki będą osoby odważne stylistycznie, można im zaproponować rozwiązania mocniejsze jeśli chodzi o kolorystykę. Sprawdzą się tu bardziej kontrastowe zestawienia i zdecydowane, intensywne barwy, które podkreślą przebojowość i odrobinę szaleństwa właścicieli. Idealne będą tu np. fioletowe płytki z czarnymi elementami w stylu glamour lub pobudzająca czerwień, przełamana bielą i czernią.

Dobór płytek decyduje nie tylko o klimacie wnętrza, ale może także optycznie je zmienić. W razie potrzeby pomoże wyeksponować jej zalety i jednocześnie ukryć niedoskonałości. Generalnie pomysłem na małą łazienkę będą jasne barwy i metaliczne mozaiki, a ciemne kolory świetnie sprawdzą się jako kontrast lub wyróżnienie jednego z elementów – np. pozwolą podkreślić wyszukany kształt umywalki.

Dodaj komentarz