WizjaDomu.pl

Styl francuski we wnętrzu

Styl francuski charakteryzują wnętrza urządzone w sposób wygodny, uwodzące przestrzenie, w których możemy zasiąść na francuskich stylowych sofach. To wnętrze o przytulnych meblach, funkcjonalnej aranżacji i niebanalności dekoracji wnętrz. Jakie jest wnętrze w stylu francuskim? To przede wszystkim elegancja, połączenie tradycji i nowoczesności, życia w realu i w sztuce. Styl ten wywodzi się od paryskiego, ludwikowskiego, który zapoczątkowuje miłość do sztuki oraz wrażliwość na jakość i prawdziwość używanych w domu materiałów. Odmianą tego stylu jest nurt prowansalski, który powstał w drodze francuskiej rewolucji obyczajowej, w okresie panowania Marii Antoniny. Był alternatywą dla stylu paryskiego, wykorzystywana w letnich, wakacyjnych rezydencjach.

urodaizdrowie.pl

urodaizdrowie.pl

Z kolei styl francuski country jest zupełnie współczesnym odłamem, powstałym po pierwszej wojnie światowej jako odpowiedź na zmiany społeczne w Europie. Współcześnie najpowszechniej jest stosowane połączenie tych trzech nurtów czy odłamów w aranżacji wnętrz w stylu francuskim, czy bardziej jeszcze szczegółowo – w stylu paryskim, co jednak stanowi pominięcie prawdziwej istoty stylu francuskiego. Swoją wielką, światową popularność styl francuski zyskał za czasów wielkiego mecenasa sztuki króla Ludwika VI.

www.luxlux.pl

www.luxlux.pl

Styl francuski to rozmach w aranżacji przestrzeni, otwartość na dobór różnorodnych dodatków, tkanin, kolorów. To kreowanie rozwiązań niebanalnych i nieoczywistych, łączenie pozornych przeciwieństw oraz dystans do wiernego odtwarzania najnowszych trendów. W ramach tego stylu we wnętrzach ściany są pełne obrazów z różnych epok malarstwa.

plascontrends.co.za

plascontrends.co.za

Cechą szczególną aranżacji wnętrz w stylu francuskim jest przepych, luksus i blask, a wnętrza tego typu posiadają eleganckie, szykowne dodatki, stwarzające szczególnie luksusowy klimat. Stanowi to całkowite przeciwieństwo surowych, prostych linii i wszechobecnego w stylu nowoczesnym minimalizmu. Jedną z dominujących cech tego stylu jest symetria, która przejawia się w równej, parzystej liczbie sprzętów, dodatków i dekoracji. I nie może tu zabraknąć również tzw. ludwików, czyli charakterystycznych, stylizowanych na wiek XVII i XVIII foteli, szezlongów czy komód.

Tagged on:

Dodaj komentarz