WizjaDomu.pl

Jak zaprojektować łazienkę dla dzieci?

Większość domów, a tym bardziej mieszkań, nie przewiduje dodatkowej łazienki przeznaczonej tylko dla dzieci. Jeśli jednak już mamy taki komfort, że jedną z łazienek możemy przeznaczyć wyłącznie dla najmłodszych, najlepiej w ich strefie w domu, obok ich sypialni, wówczas warto popuścić nieco wodze wyobraźni i stworzyć prawdziwie kolorowe, przytulne i przede wszystkim bezpieczne miejsce dla naszych milusińskich. Dziecko traktuje kąpiel jak rytuał, to pirackie wyprawy po bezkresnych oceanach i nurkowanie na rafie koralowej.

Zatem taka łazienka „do zadań specjalnych” musi być komfortowa i dawać bezpieczeństwo małym użytkownikom. Warto przy jej projektowaniu brać pod uwagę zainteresowania naszych dzieci. Jeśli fascynują je dalekie podróże, zafundujmy im łazienkę w stylu bezludnej wyspy na wielkim oceanie. A jeśli mamy w domu małe księżniczki, lepiej zapewne się sprawdzi salonik kąpielowy w pałacowym stylu. Łazienka, dzięki odpowiedniej kolorystyce i łazienkowym drobiazgom, powinna dać dziecku możliwość przeniesienia się w ulubiony świat, rozwijając tym samym wyobraźnię. Zatem warto zadbać o to, aby projekt łazienki był dobrze dopasowany.

Projekt łazienki zależy też od wieku dziecka. Wraz z upływem lat bowiem dziecko przywiązuje coraz większą uwagę do kolorów, uczy się je nazywać. Zatem łazienka kolorowa, w różnych odcieniach pomoże zaspokoić ciekawość i potrzeby poznawcze malucha.  Oprócz kolorów w dziecięcej łazience ważne są także dodatki. Urządzając wyjątkową łazienkę dla dziecka warto również pomyśleć o szamponach, odżywkach, płynach do kąpieli adresowanych do dzieci, tym bardziej, że producenci prześcigają się w kształtach flakoników czy ich kolorystyce. Stanowić będą wdzięczny, a do tego użytkowy dodatek do wnętrza. Łazienka dla dziecka powinna być w pewnym sensie odbiciem pokoju dziecięcego, w którym maluch czuje się bezpiecznie i radośnie. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, więc urządzając łazienkę dla brzdąca zadbajmy o umieszczenie sprzętów na odpowiedniej wysokości, aby maluszek nie musiał się nigdzie wspinać, w wannie położyć antypoślizgową matę, usunąć również wszelkie niebezpieczne akcesoria.

Tagged on:

Dodaj komentarz