WizjaDomu.pl

Jak urządzić wnętrze w stylu pop-art?

Pop-art czyli inaczej sztuka popularna to nurt artystyczny wywodzący się z Anglii i Stanach Zjednoczonych, gdzie powstał na początku lat sześćdziesiątych XX wieku. Twórcy popa-artu szukali inspiracji w kulturze masowej, a wzorcami artystycznymi dla nich były zwykłe przedmioty codziennego użytku – butelki, puszki po produktach spożywczych. Dziełami stały się natomiast zdjęcia gwiazd filmowych drukowane w kolorowych czasopismach. Sztuka ta była bardzo barwna i tryskała poczuciem humoru przenikając do wzornictwa przemysłowego.

www.decoralos.com

www.decoralos.com

Zatem urządzając wnętrze w stylu pop-art trzeba pamiętać, że będzie to pomieszczenie nieco kiczowate i pełne różnorodnych barw i ich zestawień. Głównym założeniem pop–art, jest przenoszenie wzorów i kolorów z reklam i komiksów na meble i materiały użyte do stworzenia aranżacji. Zatem we wnętrzach pop-art nie może zabraknąć takich motywów. możemy również umieścić reprodukcje zdjęć masowych idoli. Najpopularniejszymi postaciami są tu chyba osoby Marylin Monroe, Elvisa Presleya i Audrey Hepburn. Podobizny idoli mogą gościć na tkaninach – np poduszkach, jak również na przedmiotach kuchennych, jak kubki czy inne naczynia.

domspline.com

domspline.com

Kolory typowe dla pop-art to przede wszystkim intensywne nasycenie barwy i wielkie zróżnicowanie. Pop–art uwielbia kontrasty, np zestawienie czerwieni z błękitem. Ważne jest jedynie aby wszystkie barwy były jaskrawe – nie ma tu miejsca na pastele.

Pop-art to pomysł na przeobrażenie wnętrza tanim kosztem, ponieważ bazuje na niedrogich materiałach, zazwyczaj niestosowanych w aranżacjach wnętrz, jak plastik, różnego rodzaju tworzywo sztuczne oraz guma. Znajdzie się tu także miejsce na plexiglass czy sztuczne futro, a kropka nad i może być kryształowy żyrandol.

fotodekora.ru

fotodekora.ru

Kultowym meblem w tym stylu jest kanapa w kształcie ust. Meble „popularne” powinny się wyróżniać na tle pozostałych mebli i dodatków – kolorem i formą. Na przykład tłem dla pluszowej kanapy mogą być kolorowe, plastikowe krzesła.

Tagged on:

Dodaj komentarz