WizjaDomu.pl

Sypialnia w romantycznym stylu

Romantycznej atmosferze z pewnością będzie sprzyjać … romantyczna sypialnia. Co to oznacza i jak taką sypialnię urządzić? Romantyzm to pojęcie bardzo względne i zależy od charakteru i nastroju osób, które taki klimat tworzą. Zatem romantyczna sypialnia może być równie rozumiana przez różne osoby. Na nastrój ten można jednak nieco wpłynąć, np. za pomocą odpowiedniego wystroju sypialni, zaprojektowanej w romantycznym klimacie.

www.projektwnetrz.com

www.projektwnetrz.com

Romantyczny wystrój to przede wszystkim pastelowe, landrynkowe odcienie różu czy kremu, które sprzyjają odpoczynkowi i relaksacji. Urządzanie romantycznej sypialni najlepiej zacząć własnie od ścian. Można pomalować wszystkie ściany lub tylko jedną, obok łóżka farbą lateksową. Można też odświeżyć ściany za pomocą tapety – nie stosuje się już raczej tapetowania całych pomieszczeń, a pojedyncze ściany jako mocny, wyrazisty akcent wnętrza.

www.interiorspl.com

www.interiorspl.com

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie zamiast tapety naklejki ściennej czy fototapety dopasowanej do charakteru sypialni i osób ją zamieszkujących. A jeśli chcemy nieco się wykazać zdolnościami manualnymi, możemy na ścianie coś namalować, np. przy użyciu gotowych szablonów malarskich z tworzywa. A ciemniejsze ściany lub wzorzyste kwiatowe tapety dobrze jest skontrować jasnymi elementami, przy czym najlepszym kontrastem jest jasna podłoga, wykonana z desek lub paneli podłogowych.

www.homplex.pl

www.homplex.pl

Romantycznego nastroju sypialni dodadzą również tkaniny – zasłony i firanki, ale także poduszki, narzuty czy koce, a także sama pościel. Do romantycznej sypialni powinno się zastosować zasłony ciężkie i powłóczyste, a idealnym dopełnieniem będzie karnisz z kwiatowym zakończeniem. Ważne są także dodatki i dekoracje – obrazki i zdjęcia w romantycznych ramkach, świeczki i świeczniki, a także nastrojowe oświetlenie.

Tagged on:

Dodaj komentarz