WizjaDomu.pl

Lampy Josephine – designe Jaimego Hayona

Każdy kogo interesuje design i nowoczesna forma użytkowa we wnętrzu, a także nietuzinkowe, oryginalne produkty zamiast masowej produkcji powinien poznać projekty hiszpańskiego artysty i projektanta, Jaimego Hayona. Projektant pochodzi z Madrytu, gdzie przyszedł na świat w 1974 roku. Magazyn „Times” zaliczył go do kanonu stu najciekawszych projektantów naszych czasów, a magazyn Wallpaper umieścił go w swoim rankingu jako jednego z najbardziej sławnych i wpływowych kreatorów ostatniej dekady. Hayon ma swoje biura we Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Poszukuje ciągle wyzwań i nowych perspektyw. Jego wizje i pomysły zacierają linię między sztuką, dekoratorstwem i designem, przywodząc na myśl renesansowe przedmioty w kontekście współczesnej sztuki i kultury. 

hayonstudio.com

hayonstudio.com

Pełnia talentu i twórczej wizji projektanta i artysty oraz jego unikalny styl zostały zaprezentowane po raz pierwszy w londyńskiej David Gill Gallery, a potem potoczyły się kolejne wystawy i instalacje w głównych galeriach i muzeach na całym świecie. Hayon otrzymał także ważne międzynarodowe nagrody za wpływ na design i różnorodność twórczości, między innymi nagrodę Elle Deco w 2006 roku.

Jednym z wielu użytkowych projektów Hayona są lampy Josephine z ceramiczną podstawą. Występują w kolorze złota, srebra, czerni i bieli oraz w kilku wariantach użytkowych. W kolekcji powstały lampy stojące na biurko lub podłogę, kinkiety do zamocowania na ścianie, lampy wiszące z pojedynczym dużym kloszem, lampy wiszące z różna ilością małych kloszy, które najbardziej swym kształtem i ułożeniem przywodzą na myśl barokowe oświetlenie. Przegląd modeli Josephine od Jaimego Hayona prezentuje poniższa galeria. Poniższe lampy można kupić między innymi na http://www.okazje.info.pl.

Dodaj komentarz