WizjaDomu.pl

Farby i naklejki tablicowe

Farby i naklejki tablicowe stwarzają możliwość bezkarnego bazgrania po ścianach. Ich zastosowanie oznacza, że będziemy mogli wykonać na ścianie notatki lub nawet dać upust artystycznym zapędom bez konieczności późniejszego malowania ścian. To coraz bardziej popularna i ciekawa forma uatrakcyjnienia wnętrza.

Swobodne malowanie po ścianie bez karcącego wzroku rodziców, a nawet przy ich aprobacie to dla wielu dzieciaków niezwykła frajda. Nie trzeba chyba też dodawać, że to też ulga dla dorosłych. Wreszcie pojawiło się rozwiązanie, które dla obu stron oznacza sukces – dzieci otrzymują możliwość ekspresji, rodzice spokój. Dodatkowo, jeśli pod warstwą farby tablicowej położymy warstwę farby magnetycznej, do ściany będzie można przyczepiać magnesy, na przykład w formie liter. W takiej sytuacji ściana nabiera waloru edukacyjnego. Naklejki i farby tablicowe to jednak nie tylko forma odpowiednia do pokoju dziecięcego. To też świetna opcja na przykład do kuchni lub do przedpokoju.

Fragment ściany pokryty farba tablicową lub naklejką tablicową może stworzyć w domu swojego rodzaju punkt komunikacyjny. Jest to bardzo praktyczny sposób na przekazanie domownikom ważnych informacji, zwłaszcza w przypadku, w którym rodzice i dzieci pracują i chodzą do szkoły w różnych godzinach. Fiszki przyklejane do lodówki można łatwo zastąpić – wystarczy ważne sprawy zapisać kredą na ścianie. Nic prostszego.

Ściana pokrytą folią tablicową lub tablicową farbą bardzo dobrze się prezentuje. Najczęściej dostępnym kolorem jest szary lub grafit, ale coraz częściej można też spotkać farby i naklejki w innych kolorach. Pozwala to ciekawie zaaranżować przestrzeń. Naklejki tablicowe dostępne są najczęściej w formie rulonów, z których można wyciąć pożądane kształty.

fot. housetohome

 

fot. bellamaison23

 

fot. projectnursery

fot. flickr

fot. Pieter Estherson

źródło: wizjadomu

Dodaj komentarz