WizjaDomu.pl

Kuchnia w bieli nie musi być nudna

Biel kojarzy się nam z czymś czystym, nieskazitelnym, często szlachetnym. Ze względu na jej podatność na zabrudzenia unikamy jej jednak we wnętrzach, a już szczególnie w miejscu takim jak kuchnia. Tymczasem dzięki bieli to wnętrze zostaje rozjaśnione, powiększone optycznie i w brew pozorom właśnie czyste. A jeśli przełamiemy biel inną, intensywną barwą, nasza kuchnia na pewno nie będzie przywodzić na myśl sterylnego laboratorium.

kuchnia  w stylu skandynawskim

www.fengshuikonsultacje.pl

Kuchnia cała w bieli

Kuchnia w bieli może mieć różny charakter, to znaczy może być urządzona zarówno klasycznie, jak i w nowoczesnym stylu. Klasyka sprawdza się w zasadzie zawsze, a decydując się na białe ściany i meble w kuchni warto zestawić je z kontrastującą mocno podłogą w innym kolorze. Dobrym pomysłem jest również kontrastujący blat kuchenny. W klasycznej kuchni można śmiało zastosować naturalne materiały i wybrać stylizowane meble, nawiązujące do eklektycznego wystroju mieszkania. Biała kuchnia może również zostać urządzona w stylu skandynawskim, dla którego ta barwa jest kolorem wiodącym. Wówczas zyskamy przyjemny, ciepły wręcz klimat mimo pozornie zimnej bieli szafek. Klimat ocieplą też kolorowe dodatki – różne dodatki, akcesoria i dodatki, w przypadku stylu skandynawskiego najczęściej w kolorze czerwonym lub niebieskim, ale również tzw. kawy z mlekiem.

Łączenie bieli z innymi kolorami

Biała kuchnia może być jednak również urządzona w stylu nowoczesnym. Biel można tu przełamać innymi barwami jak grafit, brąz czy np. mocny fiolet.  Do nowoczesnego stylu idealnie pasują gładkie, ascetyczne fronty mebli, najlepiej otwierane dotykowo, bez żadnych uchwytów. Idealnie pasują materiały z połyskiem, dodatek stali czy szkła. Idealnie wkomponuje się tu szkło lacobell położone na ścianie nad blatem zamiast tradycyjnych płytek ceramicznych. Do tego warto dobrać błyszczący sprzęt AGD.

Dodaj komentarz