WizjaDomu.pl

Jak łączyć pastelowe kolory we wnętrzu?

Pastelowe barwy rozświetlają wnętrze, czynią je łagodnym w odbiorze. Pastele są również łatwe do zestawienia z różnymi odcieniami, tworząc efektowne kompozycie. Zazwyczaj pastelowe wnętrza wybierają osoby spokojne i łagodne, które chcą do swoich wnętrz wpuścić słoneczne promienie, zaprosić do środka wiosenny ogród z pełną gamą pastelowych kwiatów i traw.

www.brandigg.de

www.brandigg.de

Zanim zastanowimy się jak tworzyć efektowne kompozycje z pasteli, określmy czym one tak w ogóle są. Otóż pastele to blade, niejako rozbielone i słabo nasycone odcienie takich barw, jak żółty, niebieski, fioletowy, czerwony czy zielony. Do tej grupy zalicza się również barwy typu ciepły beż i szarości wpadające w odcień popielaty.

Cechy pasteli

Pastele mają wiele zalet. Tworzą specyficzną, uspokojoną nieco atmosferę, ale także optycznie powiększają wnętrze, zatem idealnie sprawdzają się także w niewielkich pomieszczeniach. Sprawdzają się także jako barwy różnych stylów – i tych prostych, bardziej nowoczesnych i tych nieco bardziej pałacowych, a ich aranżacja jest łatwa, bo dowolna. Dlatego to świetna propozycja dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki we wnętrzarstwie. Nie dość, że komponuje się je łatwo w ich własnym gronie, to również dobranie do pasteli mocniejszych barw nie jest trudne.

Wnętrze, pastele, styl angielski

www.innemeble.pl

Jak dopasować kolory pasteli do wnętrza?

Piękne tło dla białych, nieco pałacowych mebli, stanowi połączenie pastelowego różu, jasnego beżu i kremu. Z kolei we wnętrzu nowoczesnym można pokusić się o zestawienie bieli, fioletu i żółtego, z dodatkiem beżu. Różne odcienie fioletu będą stanowiły bardzo wysmakowany zestaw kolorystyczny. Jednak nie zaleca się ich dominacji, aby wnętrze nie straciło na lekkości towarzyszącej pastelowym zestawieniom. Idealnie przełamie fiolety i lila biel, a dodatki w odcieniach pastelowej żółci stworzą idealny kontrast dla tych mocniejszych barw.

Kuchnia, pastele, styl angielski

www.liveinternet.ru

Tagged on:

Dodaj komentarz