WizjaDomu.pl

Trendy 2014: Szarość w aranżacji wnętrz

Wiele osób aranżując swoje mieszkanie czy dom nawet nie bierze pod uwagę, że można umieścić w nim szarości. Kolor szary kojarzy się z przygnębieniem, kiepskim nastrojem i uważany jest zazwyczaj za kolor nieprzyjazny. Nic jednak bardziej mylnego. Szarość sama w sobie jest piękna, szlachetna, a przede wszystkim ciepła. Różne jej odcienie można swobodnie ze sobą łączyć, zyskując ciekawe, ponadczasowe aranżacje. Szarość pasuje do każdego stylu – w zależności od tego, jakiego odcienia użyjemy.

Na szczęście projektanci wnętrz docenili ten kolor czyniąc go jednym z gorętszych trendów we wnętrzarstwie obecnego roku. Szarość to nie tylko gładki, plaski odcień na ścianach. Może występować w odcieniu wpadającym nieco w brąz, w połączeniu z kamieniem, szkłem, metalem i drewnem. Od dodatków zależy bardzo wiele – przede wszystkim charakter całego wnętrza i jego styl – czy będzie on nowoczesny i industrialny, czy też rustykalny, retro, z bibelotami prosto z babcinego strychu.

Szarość jest poza tym doskonałym tłem dla innych barw, ponieważ wydobywa ich głębię. Można łatwo to przetestować, patrząc na np. intensywnie żółtą poduszkę kładąc ja na tle białym i szarym. Już na pierwszy rzut oka widać, że w pobliżu szarego kolor żółty jest bardziej intensywny i soczysty. Szary dobrze łączy się praktycznie z każdą barwą. Pięknie wygląda w połączeniu z pomarańczowym, jasna zielenią, żółtym czy różowym. Bardzo eleganckiego charakteru zyskuje w połączeniu z bielą – intensywniejszy, nieco ciemniejszy odcień szarości jest wówczas spokojny i niejako dostojny.

Tagged on:

Dodaj komentarz