WizjaDomu.pl

Doniczki i osłonki do kwiatów-przegląd

Piękne i zadbane kwiaty doniczkowe z pewnością są wspaniałą ozdobą każdego domu czy mieszkania. Jednak postawione w przypadkowych, niezbyt urodziwych doniczkach, mogą wiele tracić na urodzie. Planując zatem swoje domowe kwietniki, weźmy pod uwagę nie tylko wybór kwiatów i ich rodzajów, ale także to, w jakich doniczkach czy ozdobnych osłonkach je ustawić, aby pasowały do wystroju i klimatu naszych wnętrz. Najlepiej by kwiaty zgromadzone w jednym pomieszczeniu były spójne, tzn. posadzone w doniczkach w tym samym kolorze lub wykonanych z tego samego materiału.

dekorwnetrz.pl

dekorwnetrz.pl

Przykładowo, jeśli decydujemy się na kremowe doniczki w stylu retro, nie mieszajmy ich np z wiklinowymi osłonkami czy ocynkowanym wiadrem pełniącym funkcję kwietnika. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie kwiaty mają stać w identycznych doniczkach. Można dobierać różne wzory, ale utrzymane w podobnym klimacie i kolorystyce.

www.wobeline.pl

www.wobeline.pl

Do wnętrz eklektycznych świetnie nadają się osłonki zupełnie proste, bez dodatkowych zdobień, ponieważ same wnętrza w takim stylu są już mieszanina różnych form, barw i materiałów.

Do wnętrza typu glamour pięknie nadają się osłonki wykonane ze szkła – bądź to przeźroczystego w kolorze naturalnym , bądź barwionego – w zależności od barw, w jakich utrzymane jest wnętrze.

Natomiast wnętrze klimatyczne, z dużą ilością naturalnych elementów – jak drewno, morska trawa czy naturalne tkaniny to wymarzone tło dla doniczek z deseczek, wikliny czy rattanu – wszystko w modnym stylu eko.

 

Dodaj komentarz