WizjaDomu.pl

Wystrój wnętrz z elementami decoupage

Kilka lat temu zagościła w Polsce i zadomowiła się na dobre, technika zdobienia i dekorowania przedmiotów nazywana z francuskiego decoupage oznaczającego technikę wycinania obrazków. Wbrew pozorom nie jest to nowa technika. Stosowano ją do dekorowania już w średniowieczu, jednak największy rozkwit świetności tej techniki przypadała na XVIII wiek.

jeniffermelega.blogspot.com

Źródło: www.jeniffermelega.blogspot.com

Współcześnie decoupage jest wykorzystywany do zdobienia w zasadzie wszystkiego – począwszy od drobnych bibelotów, biżuterii, pudełeczek, doniczek, szklanych butelek i wielu innych, aż po przedmioty użytkowe czy meble.

Korzystając właśnie z tej metody można wyczarować we wnętrzu niepowtarzalny nastrój. W zależności od tego, jakie obrazki zastosujemy i jaki damy efekt końcowej warstwy, otrzymamy wnętrze w stylu rustykalnym, romantycznym, skandynawskim czy ludowym. Często możemy w ten sposób dać drugie życie starym przedmiotem czy starym meblom – po ich przemalowaniu na nowy kolor, możemy techniką decoupage ozdobić je różnymi motywami – w zależności od stylu wnętrza, w którym mają stanąć.

retro-prezent.blogspot.com

Źródło: www.retro-prezent.blogspot.com

Decoupage sprawdza się świetnie zarówno w kuchni, do zdobienia różnych dodatków, jak np. wieszaczki kuchenne, pudełka na drobiazgi, dzbanki, metalowe puszki czy nawet ściany i fronty szafek, jak i w sypialni czy pokoju dziecięcym. Właśnie to ostatnie pomieszczenie daje duże pole do popisu i wykazania się inwencją twórczą. Możemy dzięki technice decoupage w niedrogi sposób wyczarować wymarzony pokój dla naszego dziecka – jedyny w swoim rodzaju, oryginalny i niepowtarzalny.

SONY DSC

Źródło: www.zasminart.blox.pl

Warto zatem sięgnąć po technikę decoupage przy remoncie czy metamorfozie mieszkania, aby stworzyć wnętrze jakiego będzie mógł nam każdy pozazdrościć – indywidualne, piękne i z duszą.

Tagged on:

Dodaj komentarz