WizjaDomu.pl

Jak urządzić wąski i mały przedpokój?

Długi i wąski przedpokój lub o nieforemnych kształtach jest najczęściej zmorą mieszkańców bloku. Jak go urządzić aby był funkcjonalny oraz dobrze się prezentował? Kilka wskazówek pomoże osiągnąć ten efekt.

źródło: dom.pl

źródło: dom.pl

Optycznie powiększ przedpokój

Żeby uzyskać taki efekt najlepiej pomalować ściany na jasny kolor lub na jednej z nich umieścić fototapetę dającą iluzję głębi. W przedpokoju nie powinno zabraknąć także dużego lustra. Oprócz tego, że optycznie powiększy przestrzeń to pozwoli skontrolować wygląd przed wyjściem z domu. Warto pamiętać o tym, żeby w podłużnymi pomieszczeniu powiesić je na wprost drzwi. Uzyska się w ten sposób lepszy efekt.

W małym przedpokoju dobrze sprawdza się wyraziste akcenty. Poleca się je umieścić na krótkiej ścianie. Mogą one występować w postaci obrazu, serii zdjęć, grafik albo wyrazistego koloru ściany. Jednak powinny one współgrać z całym jego wystrojem. Unikać należy też dużej ilości elementów. Duża ilość koszy, pudełek czy ozdób tylko zagraci przestrzeń. Najlepiej więc schować wszelkie zbędne rzeczy w wąskich szafkach lub zabudowanej szafie z lustrem. Najlepiej, aby były jasne i wykonane na wysoki połysk.

źródło: lovingit.pl

źródło: lovingit.pl

Dobrze oświetl przedpokój

W przedpokoju raczej nie znajdzie się okien. Światło może wpadać do niego na przykład dzięki przeszklonym drzwiom. Jeśli chodzi o lampy powinny one tworzyć nastrój i jednocześnie dobrze oświetlać przestrzeń. W tym wypadku najlepiej więc wybrać lampy z regulowanym natężeniem światła. Można użyć kinkietów lub pojedynczych lamp na suficie bądź ścianie.

źródło: meble-przedpokoj.pl

źródło: meble-przedpokoj.pl

Właściwie dobierz podłogę

Odpowiednia podłoga powinna współgrać z całym wystrojem i pozwolić na łatwe czyszczenie. Dlatego najczęściej w przedpokoju instaluje się płytki lub panele. Spotkać można również podłogi drewniane czy PVC, a nawet posadzki żywiczne.

Dodaj komentarz