WizjaDomu.pl

Wanna z parawanem – najlepsze rozwiązanie do małej łazienki

Każdy urządzając własne M staje przed problemem: jak urządzić łazienkę? A to dlatego, że zazwyczaj łazienki są małe i ciasne, stąd ich funkcjonalne urządzenie, zgodne z potrzebami wszystkich domowników, może nieraz przysparzać kłopotów.

Wanna z parawanem idealna do małych łazienek

Rzadko zdarza się, aby łazienka była na tyle duża, aby pomieścić i wannę, i kabinę prysznicową, a do tego jeszcze szafkę na kosmetyki, kosz lub szafkę na brudną bieliznę oraz pralkę. Jak więc pogodzić kwestię upodobań kąpielowych różnych osób z niewielkim metrażem łazienki, a co za tym idzie, z niemożliwością urządzenia jej przy użyciu zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej? Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie urządzenia 2 w 1 czyli wanny z parawanem nawannowym i zamontowanym na ścianie prysznicem lub deszczownią.

Wanna z parawanem

źródło: ravak.pl

Wybieramy odpowiedni parawan

Parawan można dopasować do wanny o każdym kształcie, jeśli jest ona nietypowa, producenci wykonają odpowiedni na zlecenie. Taki parawan jest wykonany ze sztucznego tworzywa lub szkła hartowanego. Taki parawan może mieć ścianki przeźroczyste, jak również matowe lub we wzory.Na rynku dostępnych jest wiele modeli takich parawanów. Ich stelaż wykonany jest najczęściej z chromowanego lub malowanego proszkowo aluminium, choć zdarzają się również parawany o konstrukcji z tworzywa różnokolorowego. Dostępne są także parawany bez ram, połączone tylko zawiasami. Właśnie takie parawany są najnowocześniejsze i wyglądają najlżej.

wanna z parawanem

źródło: apartmentkrakow.com

Parawany nawannowe mogą być otwierane na różne sposoby. Najczęściej są rozsuwane bądź też stanowią jedno skrzydło na zawiasach, przytwierdzone do ściany.
Możemy również kupić wannę z wypustką kabinową wraz z pasującym do niej parawanem o kształcie części walca.

Dodaj komentarz