WizjaDomu.pl

Łazienka w dwóch odsłonach – biel i czerń retro i nowoczesny fiolet

Łazienka, podobnie jak salon, kuchnia czy sypialnia to wnętrze, które można urządzić w dowolnym stylu. Mimo specyficznego wyposażenia nie jest to trudne. Rynek oferuje bowiem przeróżne linie urządzeń sanitarnych i elementów wykończenia wnętrza, takich jak płytki czy drewno egzotyczne wykorzystywane do zaaranżowania łazienki.
Poniżej prezentujemy dwa skrajne typy aranżacji łazienki – retro w białym kolorze oraz nowoczesny z przewodnim kolorem fioletowym.

Biel i czerń w stylu retro

Taka aranżacja to prawdziwa przyjemność dla amatorów staroci i pamiątek rodem z babcinej szafy czy strychu domu rodzinnego. Jeśli nie mamy możliwości skorzystania z oryginalnych produktów wytworzonych przed laty, wówczas możemy kupić meble, sanitariaty czy inne elementy wykończenia tego wnętrza, stylizowane na stare, z dawnych czasów.

wanna w stylu retro

Źródło: www.twojabateria.pl

Warto w takiej aranżacji zestawić stare z nowym – retro z nowoczesnością. Ciekawie będzie wyglądało nowoczesne lustro w prostych, surowych ramach, zestawione ze starymi, białymi, przecieranymi meblami i ceramiką stylizowaną na starą – zarówno w formie sanitariatów, jak i płytek ściennych i podłogowych. Charakterystyczne dla takiej łazienki są wolnostojące wanny na specyficznie wygiętych nóżkach, a na podłodze płytki ułożone w biało – czarną kratkę.

łazienka w stylu retro

Źródło: www.marzeniasapotobyjespelniac.blogspot.com

Dekoracyjnymi elementami do łazienki retro mogą być dzbanki z kwiatami, emaliowane dzbany na wodę i miski, staromodne puzderka i pojemniczki na drobiazgi.

Nowoczesność pisana fioletem

W nowoczesnej łazience dobrze sprawdzą się ciemne kolory zestawione z metalem, szkłem i egzotycznym drewnem. W przypadku fioletu w intensywnym, ciemnym odcieniu, warto połączyć go z białymi lub brązowymi dodatkami. Te pierwsze rozjaśnią ciemne z założenia wnętrze, a drugie nadadzą mu mrocznego, intrygującego charakteru. W pierwszej wersji uzyskamy łazienkę idealną do rodzinnego domu, a przy delikatnych dodatkach dla singielki, natomiast w drugim przypadku łazienka będzie miała bardziej męski charakter.

Nowoczesna fioletowa łazienka

Źródło: www.iprojektowaniewnetrz.pl

Fiolet w ciemnej odsłonie jest kolorem eleganckim i nadającym wnętrzu powagi, niemal dostojności, jednocześnie nieco je ubarwiając. Zupełnie nowoczesna wersja to taka, w której wykorzystany zostanie tzw. total look – płytki, ściana i główne dodatki w jednolitym kolorze fioletowym. Cudowny efekt uzyska się stosując również fioletową ceramikę łazienkową, jednak znalezienie takiej, dodatkowo we właściwym odcieniu może niestety graniczyć z cudem, a już na pewno kosztować majątek.

nowoczesna fioletowa łazienka

Źródło: www.studio.doss.sk

wnętrze w nowoczesnym stylu

Źródło: www.muratordom.pl

Dodaj komentarz