WizjaDomu.pl

Wybieramy obrus

b2

źródło: twenga.it

Obrusy dodają odświętnego charakteru i elegancji każdemu wnętrzu. Obecnie do dyspozycji dostaje się okrągłe, prostokątne, kwadratowe, owalne obrusy lub tzw. bieżniki. Można je dopasować do nakrycia lub wystroju wnętrza. Obrusy posiadają również wiele rozmiarów, kolorów i wzorów. Jak więc nie pogubić się w wyborze obrusa i dobrać właściwy?

Jeśli chodzi o rozmiar nie musi on przykrywać całego stołu. Kilka mniejszych obrusów lub bieżników nadadzą ciekawego i nowoczesnego charakteru wnętrzu. Można je kłaść na stoliki do kawy, biurka czy stoły konferencyjne bez względu czy są prostokątne, kwadratowe lub owalne. Dzięki nim uzyska się efekty przytulności. Ważne jednak, żeby bieżnik był co najmniej o połowę węższy niż stół.

obrus

źródło: okazje.info.pl

Oczywiście znacznie trudnej dobrać nakrycie do okrągłego stołu. W tym przypadku lepiej jest wybrać obrusy uszyte z naturalnych tkanin na przykład lnu albo ażurowe. Haftowane oraz nieco awangardowe w formie obrusy także spełnią swoją funkcję.

Tradycyjne, odświętne nakrycia stołu najlepiej, aby były praktyczne i uniwersalne. Zawsze warto mieć choć jeden biały obrus, który nada eleganckiego i wyjątkowego wyglądu w czasie rodzinnych uroczystości czy świąt ( tego typu obrus można dostać tutaj). Można też wybierać spośród jednolitych nakryć stołu lub mających wzór. Ważne, aby tego typu obrus nie kończył się wraz z blatem, a kilka centymetrów za nim.
źródło: wizjadomu

Jeden komentarz na temat “Wybieramy obrus

  1. Pingback: Obrus - piękna ozdoba stołu

Dodaj komentarz