WizjaDomu.pl

Domowy klimat dzięki tkaninom

Często niedocenianym elementem wystroju wnętrza są tkaniny. A wielka szkoda, ponieważ dzięki nim można wykreować ciepły, domowy klimat, dodać nutę orientu czy glamour. Wszystko zależy od tego jakich tkanin użyjemy i jak je wykorzystamy.

colour.com.pl

Źródło: www.colour.com.pl

Podstawowe zastosowanie tkanin we wnętrzach to ozdoba okien – w formie firanek, zasłon, ale także rolet klasycznych i rzymskich. Jednak to nie jedyne miejsce na tkaniny we wnętrzu.

www.e-okna.pl

Źródło: www.e-okna.pl

Materiałem też są tapicerki mebli takich jak sofy, fotele czy krzesła. Mogą mieć też rolę dekoracyjną, przyjmując postać narzut czy koców, a także poduszek w dekoracyjnych poszewkach, baldachimów nad łóżkiem w sypialni i efektownych zmian pościelowych. Do tego dochodzą obrusy i serwety na stołach i stolikach kawowych, także w postaci tekstylnych podkładek śniadaniowych, jak również różnego rodzaju pokrowce na krzesełka.

naslubnym.blogspot.com

Źródło: www.naslubnym.blogspot.com

kute.suuper.netstrefa.pl

Źródło: www.kute.suuper.netstrefa.pl

Tkaniną można wiele zmienić we wnętrzu – ukształtować jego charakter i klimat. Zawsze jednak trzeba pamiętać by nie zastosować ich zbyt dużo, a także aby dobrać je odpowiednio do stylu mebli i innych dodatków. Taki sposób aranżacji jest prosty i bardzo efektowny, pozwala również na szybka odmianę wnętrza, np. z wersji zimowej na wiosenną, a także podążanie za modą w zakresie wzornictwa oraz trendów w aranżacji wnętrz.

Dodaj komentarz