WizjaDomu.pl

Styl glamour we wnętrzu

Styl glamour w aranżacji wnętrz można odbierać dwojako – albo jako wymarzony sposób urządzania wnętrz, ze stylowymi meblami i połyskującymi dodatkami pełnymi elegancji, albo jako synonim kiczu i przesady, przepychu i tandety. Faktycznie styl glamour, nieumiejętnie zastosowany, może sprawiać takie wrażenie. Dobierając dodatki, warto więc przemyśleć ich wybór tak, aby wnętrze zachwycało, a nie śmieszyło. Zawsze jednak należy pamiętać, że to właściciel ma się czuć we wnętrzu dobrze i to jemu musi się ono podobać.

we-dwoje.pl

Źródło: www.we-dwoje.pl

Styl glamour, często kojarzony z nowoczesnym stylem pałacowym, może mieć zastosowanie nie tylko w przestronnych, dużych apartamentach lub domach. Odrobina blasku i wnętrze, nawet najmniejsze, może nabrać charakteru glamour. Ważne aby pomieszczenie– bez względu na styl aranżacji – było wygodne, funkcjonalne i przyjazne kolorystycznie dla domowników.

wnetrzeiogrod.pl

Źródło: www.wnetrzeiogrod.pl

Najbardziej charakterystyczną cechą stylu glamour jest blask – błyszczące powierzchnie materiałów wykończeniowych i mebli, lustra odbijające światło i powiększające pomieszczenie, a także zmieniające jego charakter, czyniące je bardziej eleganckim, ciekawym i lekkim. W stylu glamour sprawdzą się zatem świetnie meble ze stali i szkła.

Lampy w stylu glamour można zakupić za pośrednictwem porównywarki cen Okazje.info.pl.

myfloor.pl

Źródło: www.myfloor.pl

Najczęściej styl glamour wykorzystuje się w aranżacji salonu i sypialni, co oczywiście nie znaczy, że nie można go zastosować w innych wnętrzach. Najważniejsze, żeby dodatki stosować z umiarem. Niekiedy wystarczy poduszka z cekinami na kanapie czy satynowa zasłona w oknie. Do tego błyszczące meble, a nawet całe powierzchnie – podłogi, ściany czy drzwi. Te błyszczące elementy najlepiej zestawić z elementami matowymi, dla efektu równowagi. Jeszcze więcej informacji na temat tego zachwycającego stylu znajduje się we wpisie pt.”Wnętrze w stylu glamour – na co postawić?”. Można go znaleźć na zaprzyjaźnionej stronie domglamour.pl

Tagged on:

Dodaj komentarz