WizjaDomu.pl

Nowoczesne kafelki, czyli sztuka na łazienkowych ścianach

Kafelki są często wybieranym rozwiązaniem jeśli chodzi o ściany i podłogi w łazience. Dzieje się tak ze względu na ich odporność na działanie wody, łatwość utrzymania w czystości, a także walory estetyczne. Producenci bowiem prześcigają się w tworzeniu niepowtarzalnych wzorów i kolorów kafelków, które niejednokrotnie wyglądają jak małe dzieła sztuki. Poniżej przedstawiamy kilka kreacji z wykorzystaniem oryginalnych kafelków, które można wykorzystać w każdej łazience.

Czerń i złoto

kafelki1

Połączenie czerni i złota wprowadzi do łazienki posmak luksusu. Gdy złote wzory będą dużym motywem kwiatowym, nada to całości jeszcze większej elegancji i smaku. Ważne jednak, by całej łazienki nie zaaranżować na złoto, gdyż wtedy wnętrze może być zbyt ciemne. Dobrym pomysłem jest więc na przykład zostawienie jednej ściany bez kafelków i pomalowanie jej jasną, wodoodporną farbą.

Czerń i róż

kafelki 2

Róż, kojarzony najczęściej z sypialniami małych dziewczynek, może być równie ciekawą propozycją do łazienki. Zwłaszcza, gdy połączymy go z elegancką, błyszczącą czernią. Być może uzna to ktoś za zestaw dość kontrowersyjny, ale drobne, różowe perełki na głęboko czarnych kafelkach i łazienkowe dodatki w ciemnych, różowych tonacjach wyglądają naprawdę niesamowicie, a przy tym nowocześnie.

Grafika

kafelki3

Aby wnętrze nie było zbyt monotonne, warto umieścić w nim jakiś zdecydowany akcent. Z powodzeniem może być nim grafika, którą naniesiono na łazienkowe kafelki. Nawiązywać może ona do motywów morskich, roślinnych, geometrycznych czy nawet pop-artowych. Do wyboru mamy duże akcenty, jak i nieco bardziej spokojne wzory.

Kafelki „pikowane”

kafelki4

Kafelki, których wzór naśladuje pikowane obicia meblowe, z łatwością wygonią z łazienki nudę. Ich pikowana faktura to tak naprawdę tylko wrażenie, które powstaje poprzez grę światła i cienia. Ale trzeba przyznać, że pikowany wzór nawet wtedy, gdy całą łazienkę utrzymamy w jasnych, biało-brązowych barwach, nada jej oryginalnego wyrazu, bez groźby popadnięcia w kiczowatość.

Skóra węża

kafelki5

Kafelki, których deseń nawiązuje do skóry wężowej jest to pomysł nieco zaskakujący, ale naprawdę bardzo stylowy. Motyw skóry może występować w różnych barwach, nawet tych odbiegających od naturalnych kolorów węża. Zielenie, czerwienie, pomarańcze czy błękity umieszczone w nowoczesnej łazience podniosą jej wizualną jakość w sposób niepowtarzalny.

Powstaje jednak pytanie: ile zapłaci się za tę łazienkową elegancję? Dokładne ceny designerskich kafelków łazienkowych sprawdzisz na Okazje.info.

źródło zdjęć: modny-dom.pl
Tagged on:

Dodaj komentarz